2012. június 18., hétfő

Beata Bishop Interjú

Kortárs Retikül Külön Kiadás 2012. június 18-án 12 órától, interjú Beata Bishop írónővel, új könyvéről - TELJES GYÓGYULÁS VISSZAESÉS NÉLKÜL

Ez a kis könyv azoknak a rákbetegeknek szól, akik az orvosi-, kórházi kezelés után hazamennek és visszatérnek ugyanabba az életmódba és környezetbe, amelyben megbetegedtek. Nem kapnak tanácsot a gyógyulásukhoz elengedhetetlen változások bevezetésére, csak kontrollra kell járniuk, ez azonban nem nyújt védelmet a visszaesés veszélye ellen. A teljes gyógyulást és tartós egészséget csak egy gondosan összeállított, testet-lelket erősítő és megújító program tudja biztosítani. Mivel az onkológia jelenleg nem foglalkozik a témával, ez a kis könyv igyekszik a hiányt pótolni. Beata Bidhop, a Londonban élő magyar származású pszichoterapeuta maga is súlyos rákbetegségből gyógyult meg csaknem harminc éve, átélve a visszaesés traumáját, és így személyes élmény alapján mutatja be a tartós egészség megteremtésének holisztikus módját.


Beata Bishop Budapesten született és ott járt iskolába, de élete túlnyomó részét Angliában töltötte, kivéve néhány évet, amikor Kanadában és Franciaországban élt és dolgozott. Eredetileg négyéves korában határozta el, hogy újságíró lesz és ezt valamivel később meg is valósította. Először Londonban az akkor legnagyobb, heti 3 millió példányszámú női lapnál dolgozott hat évig, majd szabadúszóként tudósított angol, amerikai és kanadai lapokat, humoros cikkei megjelentek a Punch című patinás hetilapban, és a kanadai rádiónak is készített műsorokat. A BBC World Service belső munkatársa volt 12 évig, amíg súlyos rákos megbetegedése miatt kénytelen volt elhagyni állását. A betegségből a diétán alapuló Gerson terápia segítségével gyógyult meg 1983-ban. A jung-i mélypszichológiát Londonban egyetemista korában fedezte fel, azóta is életének egyik fő témája, a vele kapcsolt transzperszonális pszichológiával egyetemben. Két terapeutaképző tanfolyam és diploma és egy jung-i analízis után, felgyógyulása óta immár 25 éve mint pszichoterapeuta dolgozik. 1989 óta rendszeresen ellátogat Magyarországra, ahol elsőnek vezette be a Gerson-terápiát, és a transzperszonális pszichológia korai ismertetésében is úttörő szerepe volt. Mindkét témakörű munkáját az Egészségforrás Alapítvány keretein belül végzi. Az Alapítvány kiadásában jelent meg „Ideje a Gyógyításnak” című könyve, és rövidesen megjelenik egy újabb könyve a Gerson-terápiáról, amelyet Charlotte Gerson-nal írt. Beata igen szerencsésnek tartja magát, amiért - mint Tompa Mihály gólyamadarának, neki is két hazát adott végzete, és mindkettőben nagyon jól érzi magát.