2014. január 29., szerda

Színek és az improvizáció varázsa – Vizuális Kommunikációs Tréning

Art coaching és festés tréning Kosarasné Bazsó Mária life coach és Kosaras Renáta képzőművész, festőtréner vezetésével.

Az art coaching során felfedezzük, hogy mit jelentenek életünkben a színek, mennyire befolyásolnak tetteink megvalósításának folyamatában. A csoportmunka és az egyéni felismerések life - coach vezetésével történnek. Festés közben szellemünk egészen a fantáziánk határáig szárnyalhat, mindeközben felszabadul az improvizáció, a döntési kényszer és a választási lehetőség, s nem utolsósorban energiákkal töltődünk fel!


Az Art Coaching a legjobbat hozza ki az emberekből, beleértve saját magunkat is. Ehhez nyitottnak kell lenni a változásra és élni a lehetőséggel. A tréning során a coaching és a festés segítségével biztosítjuk az egyéni fejlődést, s a közös munka során tapasztalatot és inspirációt nyerünk egymástól. Mindez segít a mindennapi munkában és az élet egyéb területein. Nem kell művésznek lenni ahhoz, hogy megtaláljuk a nekünk tetsző színpalettát és azt a hangulatot, érzelmet, amit az életünkben ki akarunk fejezni.

További információk az eseményről és jelentkezés: ITT.

2014. január 25., szombat

Koós Réka studiófotózás

Koós Réka musical színművésznővel péntek este egy Margit körúti fotó stúdióban találkoztam. Réka csodálatos volt, mintha színpadon állt volna. A hangulat remek volt és még szép, hogy egy - két dal is felcsendült fotózás közben. Kíváncsiskodtam, hogy mihez készülnek a fotók, de ez még titok. Reméljük, hamarosan kiderül és a kéz fotókból közölhetek néhányat!






2014. január 24., péntek

Joó Beatrix divattervező a konyhában

Joó Beatrix divattervezővel konyha.tv Sztárfőzde című műsorának forgatásán futottunk össze péntek reggel. Természetesen Beatrix a konyhában is saját tervezésű kötényben főzött. A Sentiments márka tervezője nem csak a ruhákat alkot, hanem a konyhában is műalkotásokat készít saját bevallása szerint. Amit most meg is mutatott. Hogy mit főzött hamarosan kiderül. 


2014. január 22., szerda

Pátkai Rozina jazz énekesnő dedikál

Pátkai Rozina jazz énekesnő legújabb cd-jét dedikálja a stúdióban!




ROZINA PÁTKAI Garota de Ipanema by A.C. Jobim

2014. január 21., kedd

Magyar Kultúra Napja a rádióban!

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA a műsorban!
Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le a Himnusz kéziratát, 1989 óta minden évben ezen a napon ünnepeljük a magyar kultúra napját, ezért vendégeimmel a január 22-ei műsorban a magyar kultúráról beszélgetünk, hova tart és hogy alakul át! Vendégeim Körtvély Adrienne divattervező, aki szerint a divat a kultúra része. Pátkai Rozina Jazz énekesnő, aki egészen New Yorkig vitte már el a magyar kultúra hangját. Kakucsi Csernák Zoltán festőművész, aki újra nagy vállalkozásba fogott, ezúttal a Himnuszt festi meg egyetlen vásznon közel 60 nm-en. Csengeri Attila musical színész, aki már szinte egybefolyt a "sötétség urának alakjával" a Madách Színházban.


2014. január 20., hétfő

Találkozó Sam Havadtoy-vel

Sam Havadtoy, azaz Havadtői Sámuel erdélyi származású, világhírűvé lett magyar festőművész művei Budapesten már több alkalommal láthatóak voltak. Most azonban nem kiállítótermekben, hanem a Concorde Alapkezelő XXI. századi mecénásként úgy gondolta, az általa képviselt értékek legőszintébb kifejezői Havadtői műalkotásai, így új irodájuk előterét és tárgyalóit azok köré hangolták. A belsőépítészeti koncepció kidolgozásában, eredeti „mesterségéhez” visszatérve, maga Havadtői is közreműködött.  A személyesen tárlatvezetés keretében elmondta, hogy ehhez hasonló lehetőséget  utoljára John Lennontól kapott, amikor Yoko Ono számára teremtett teret.


„Munkásságának nagyszerűsége őszintén megérintett. Az ősi magyar lélekből és kultúrából mélyen merítve olyasvalamit teremtett, ami nagyon is a jelenhez tartozik” – mondta róla már több nyilatkozatában egykori élettársa, Yoko Ono. 


Alföldi Róbert rövid interjúban beszélgetett a művésszel munkájáról és jelenlegi életéről. A művész most Olaszországban él és dolgozik, de sok minden köti Magyarországhoz továbbra is.
 
Munkáiban Havadtői gyakran lepelként használja a csipkét, mintegy elfedve titkos gondolatait a szemlélő elől. Barbara Graustark, a The New York Times Pulitzer-díjas műveszeti főszerkesztője szerint munkái által szembetűnővé válik az őszinteség és csalárdság közötti hajszálvékony elválasztó vonal s mindvégig arra törekszik, hogy porrá zúzza megszokott szemléletmódunkat.

„Életemben eddig egyszer történt meg, hogy teljesen szabad kezet kaptam, 1978-ban, mikor John Lennon felkért, hogy Yoko Onónak teremtsek egy légteret”- mondta Havadtői. Most újra szabad kezet kapott az Alkotás utcai irodában. Az ott látható 16 Havadtői alkotás az eddigi életmű különböző korszakaiból ad válogatást. Nekem az egyik személyes kedvencem A Játszma című lett, mely a 2006-ban készült sorozat négy képe a legendás Bobby Fischer–Boris Spasszkij 1972-es sakk-játszma emlékét idézi, mikor a két géniusz között zajló 10 napos mérkőzés lépései egyúttal az ősi szabályok konfliktusára, illetve a velük dacoló individuum egyszeri esélyére is utalnak. 



Ezenkívül a művész gyerekkorunk figuráit is átértelmezte, Pinokkiót, aki miközben arról álmodik, hogy egy nap igazi kisfiú válik belőle, minden egyes füllentésért megnő az orra, fogadja az ügyfeleket a cégnél. Ez egy igazi arculcsapás, vagy mégsem? Hiszen a cég pénzügyi tanácsadással foglalkozik. 
 
A kacsa collage és a hét kacsa szobor arra provokálják a nézőt, hogy új szemlélettel nézzen a közhelyre, a Bika és a Medve festmények a tőzsde szimbólumai. A kacsa sorozat érdekessége, hogy azok múltja nem nyúlik túl messzire időben. Még Alföldi Róberttől kapott Havadtői egy locsoló kannát, aminek kacsa formája volt és ez került feldolgozásra.

A kortárs művészet élvonalába tartozó magyar festő, Havadtői Sámuel pályája során intellektuális, művészi és baráti kapcsolatba került többek között Andy Warhollal, Keith Haringgel, George Condóval és Donald Baechlerrel, s a mai napig szoros kapcsolatot tart a kortárs New York-i művészeti élettel. Havadtői két alkotása is elkelt a tavaly novemberben rendezett New York-i Sotheby’s kortárs művészeti árverésén. 

Természetesen a közös fotón kívül a művésszel, kértem egy aláírást is...

 

2014. január 17., péntek

Legyünk nyitottak a világra! Swarovski bemutatón jártam!

SWAROVSKI 2014 TAVASZI/NYÁRI KOLLEKCIÓ

Legyünk nyitottak a világra, annak szépségére, gazdagságára és történelmére! A Swarovski számos forrásból merít ihletet a természet szépségéből, a kortárs művészetből a különféle kultúrákból és mesterségbeli tudásból.


A 2014 -es tavaszi - nyári szezonban a Swarovski első ízben tiszteleg a művészet előtt. „A színek, formák, anyagok és textúrák terén a művészet mindig ihletést adott a divattervezőknek és dizájnereknek,” mondja Nathalie Colin, a Swarovski kreatív igazgatója. A törzsi népművészettől a kortárs művészetig: az új kollekció színvilága a földhöz kapcsolódó tónusokon és élénk elsődleges színeken alapul. A népi kultúrák egyszerű és kifinomult anyagok kombinációiban ötvöződnek a művészeti irányzatokkal, ezt egészíti ki a Swarovski jellegzetes modern és nőies stílusa. „E hatások interakciói olyan ékszerstílust alkotnak, amely egyszerre egyedülálló és univerzális, minden nő számára, mindennapi viseletre” magyarázza Nathalie Colin. Ezek az ékszerek, az egyszerűség és gazdagság fúzióját megteremtve, alapvető hangsúlyokkal gazdagítják a rafinált és stílusos ruhákat. E szellemiséget követve, a hagyomány és mesterségbeli tudás egyesül a legmodernebb technikákkal.

A kultúrák ötvözetét ebben a szezonban az ékszerkollekció darabjai két fő tematika köré szerveződve, hétköznapi, természetes és közvetlen szellemben testesítik meg: alapmotívum a „törzsi csillogás” és a „monokróm kék”. 

A „Törzsi Csillogás” vonalait Afrika művészete és mesterségei ihlették, amit urbánus jelleggel egészítettek ki. A modern külsőt a sárga arany, az arany vagy ezüst bevonatú fémek és az egyszerű anyagok, például fa, bőr vagy zsinór kombinációja biztosítja, valamint a merész tervezés, a mely az ékszereket állati formákkal, kalapált felületekkel és mozgó elemekkel formálja meg. Mindez új jelleget ad a kristálynak, olyan hangulatot, amely egyszerre bensőséges és kifinomult. A „Video” függő és a „Stone” karperec a föld tónusú rózsaarany, ezüst és fekete tónusokat alkalmaz, kiemelve a fekete és a fémfelületek kombinációját. Hasonló szellemiségű az „Auburn” nagyméretű karperec, kristályokkal övezett fémből és bőrből, ami a modern totemek koncepciójával játszik. Az egyszerűség és a részletgazdagság között az „Arty” függő és fülbevalók merész központi exkluzív metszett kristály kövei a pavé és Pointiage precíz technológiáit ötvözik. A törzsi maszkra emlékeztető „Afternoon” fülbevaló szetthez tartozó koktélgyűrű fémelemei ketrecet alkotnak a nagyméretű kő körül. A fém és kristály meglepő ékszert alkotva egyesül, egyedi és merész karakterrel. Ez a csillogó, fénylő, művészi új kollekció a szabadságvágyat is megtestesíti: sokoldalú ékszereket tartalmaz, kétfunkciós darabokat és kettős stílusokat, egyes ékszerek részei eltávolíthatók, így azok a pillanatnyi hangulatnak megfelelően egyedivé tehetők. 

Türkiz, víz kék... a nyári monokróm érzés kifinomultabb vonalvezetésű darabokon is megjelenik, a modern nyári elegancia jegyében. A gyöngy nyakláncot, kandeláber fülbevalókat, karkötőket és függőt gyönyörűen fazettázott kristály cabochon díszíti: ezek a darabok könnyed életérzést, művészi és autentikus életstílust sugallnak, némi romantikával fűszerezve a figuratív virágmotívumok révén. A kortárs művészeti galériából kiszabadult természetes és törzsi jegyek nagyon erős identitást kölcsönöznek a Swarovski új kollekciójának, modern és elegáns stílusjegyeket. 

Az életöröm hangulata, az a különlegesség, ami fényt hoz a mindennapokba.



2014. január 16., csütörtök

Négy generáció világégéseken átívelő története

Pataki Éva, Ami elveszett című családregénye újra kapható.

Megkésve, de még éppen időben felkutatott családtörténet: ösztönösen elhárított, mégis lázasan keresett múlt. A fordulatos történet egy évszázad fontos történelmi pillanatain, országokon, földrészeken vezeti át az olvasót, vissza-visszatérve a jelenbe. A szereplők elszánt, a családért ádázul küzdő, mégis gyöngéd nők - sebzettek és esendők. Az író csaknem elveszítette ezt a múltat. Lezárná magában, majd mégis inkább feltépi, megmutatja. Előveszi a családi emlékekkel teli dobozt. Belső utazásra hív, békeidők és vészkorszakok labirintusaiban elveszett és elveszejtett nemzedékek nyomába eredve. Meghitt, szomorú és megható humorral megírt regény.


Pataki Éva Balázs Béla díjas forgatókönyvíró, dokumentumfilm-rendező. Mészáros Márta filmrendezővel közösen olyan közismert filmek alkotója, mint a Napló szerelmeimnek, A hetedik szoba, Kisvilma, A temetetlen halott, Utolsó jelentés Annáról. Dokumentumfilmjei izgalmas társadalmi kérdéseket feszegetnek. Fontosabb saját filmjei: Bébiszitterek, Kiutazása közérdeket sért, A Nékosz-legenda. Írt színházi adaptációkat, színdarabokat; ezek közül a legemlékezetesebb az Edith és Marlene. Első regénye, a Még egy nő 2002-ben jelent meg az Athenaeum kiadónál. 

2014. január 13., hétfő

Tampa, a látlelet a szexről és a társadalomról

Alissa Nutting, Tampa című kötete egy briliáns látlelet szexről és társadalomról, februárban jelenik meg az Athenaeum Kiadónál.

A 26 éves Celeste Price vonzereje teljében, egy gazdag családból származó jóképű rendőr feleségeként tanári állást kap Tampa város egyik középiskolájában. Sem a kollegák, sem a férj, sem a gyerekek nem sejtik, hogy Celeste egyetlen mozgatórugója, hogy kamasz fiúk közelében lehessen, és közülük válassza ki áldozatát. Jack Patrick naiv és szorongó fiú, aki csak most ismerkedik a testi örömökkel. Celeste hamar meglátja benne a tökéletes partnert, és minden nőiségét latba vetve viszonyt kezd vele. Tanítás utáni vad szex a parkolóban, titkos randevúk a családi házban, mialatt a fiút egyedül nevelő apa túlórázik, finom érintések a folyosón, és az egyre erősebb rettegés a lebukástól, a megaláztatástól, ezek jellemzik a kapcsolatot. Celeste azonban hideg fejjel mindennel számol, és amikor már nincs hová bújni, lelkifurdalás nélkül meglépi az elképzelhetetlent... 


A sötét humorral átszőtt, zavarba ejtően személyes és feszülten erotikus szöveg ítélet és moralizálás nélkül tárja elénk egy szociopata nő naplószerű vallomását a pubertás fiúk iránti éhségéről, egy szexuális aberráció természetrajzáról, és a tiltott testi gyönyörök és lopott percek birodalmáról. Celeste Price története nemcsak a hírekben egyre többször felbukkanó pedofil esetek lélektanába enged bepillantást, de egy végletekig álszent és betegesen önimádó társadalom fiatalság és szépség kultuszáról is lerántja a leplet.

Fordította: Gömbicz Hanna
Athenaeum Kiadó


2014. január 9., csütörtök

TE CSAK PIPÁLJ, LADÁNYI!

Elkezdődtek a próbák a Karinthy színházban, bemutatóra készülnek. Csathó Kálmán és Deres Péter, TE CSAK PIPÁLJ, LADÁNYI! egy úri penzió története két felvonásban, az azonos című regény és színdarab alapján színpadra írta Deres Péter, rendezte Kőváry Katalin.


Boldogan él a Ladányi- família valahol a nagy magyar Alföldön. A családfő nemigen zavartatja magát, legfeljebb az okoz neki problémát, hogy mi legyen ebédre, és hogy merre lehet a pipája. Felesége híresen nagy háztartást visz, mert állandóan váltják egymást a vendégek a birtokon, sőt, unokájuk, Katica kiházasításának a terhe is az ő vállát nyomja. A napok általában ebédtől vacsoráig, vacsorától ebédig tartanak, egészében addig, amíg váratlan sürgöny érkezik. Hamar vége szakad az idillnek, sőt kiderül, hogy a birtok ügyei sem éppen úgy alakulnak, ahogy azt a család tudta. Ettől kezdve a Ladányi-família élete merő tébollyá válik…

A ritkán játszott s a Karinthy Színház által újra felfedezett, egyszerre szórakoztató és elgondolkodtató színdarab kiváló szereposztásban látható február 14-étől.


Ladányi Miska, ádámházi földbirtokos MIKÓ ISTVÁN
Linka, a felesége ZSURZS KATI
Katica, unokájuk, árva VÉGH JUDIT
Klementina, Linka testvére MARTIN MÁRTA
Darázs Berci, takarékpénztári ügyész SZIRTES BALÁZS
Darázsné, Boriska, a felesége BALÁZS ANDREA
Darázs Marci, a fiúk RÁBAVÖLGYI TAMÁS
Vincze József, fiatal földbirtokos SZÉLES TAMÁS
Marika, Vincze mamája VOITH ÁGI
Áron Imre, fiatal mérnök KLEM VIKTOR
Pókai Péter, Ladányi intézője VARGA TAMÁS
Zsuzsi, szobalány VERTIG TÍMEA

Díszlet: É. Kiss Piroska | Jelmez: Tordai Hajnal | Dramaturg: Deres Péter
Világítástervezés: Király Tamás | Fény: Baum Edina | Hang: Román Dávid
Díszlet kivitelezés: Major Attila | Kellék: Bíró Tamás
Produkciós asszisztens: Ridzi Gábor | A rendező munkatársa: Németh Dóra

Rendező: Kőváry Katalin
Művészeti igazgató: Karinthy Márton

2014. január 6., hétfő

Örök rabság

J. Kenner, Örök rabság című könyve megjelent az Athenaeum Kiadónál.

Damien menekül a múlt sötét és démoni árnyai elől. Nekem csak egy vágyam van: neki adni magam egész testemmel-lelkemmel, megosztani vele minden kínt, felfedni minden titkot, amit eddig elhallgatott előlem. Uralkodik rajtam - ez természetes. De lesz-e bátorságom meghallgatni minden mocskos részletet, amit eddig elhallgatott?

Az Örök rabság az erotikus világsiker, a Stark-trilógia befejező része. Nikki Fairchild, az egykori szépségkirálynő és Damien Stark, a sportolóból lett milliárdos végzetes, szenvedéllyel teli kapcsolata minden eddiginél drámaibb fordulatot vesz. Vajon igazak-e a befolyásos milliárdos ellen felhozott vádak? Tényleg bosszút állt az őt gyermekként kihasználó férfin? Vajon térdre kényszerítik-e Nikki szerelmét, és lesz-e ereje a szépségkirálynőnek idejében nemet mondani, hogy aztán a végén kimondhassa a mindent eldöntő igent?

Fordította: Sóvágó Katalin
Athenaeum Kiadó

2014. január 3., péntek

Ari Arirang

A Koreai Kulturális Központ a 2014-es évet egy eddig Magyarországon még nem látott előadással nyitja meg. Az “Ari Arirang” című program keretében január 15-én 18 órakor a Koreai Kulturális Központban a Jeongseon Színházi Társulat bemutatja a “Yangbanjeon” című táncelőadást, továbbá megnyitja kapuit Kim Kyung Sang fotóművész “Ari Arirang” kiállítása.


Yeonam Park Ji-won regényét, a “ Yangbanjeon”-t ezidáig különböző feldolgozásokban láthatták a nézők, de a Jeongseon Arirang Színházi Társulat ezt a darabot a Jeongseon Arirang-gal és a tradicionális koreai sámántánccal, a gut-tal ötvözte, így az arirang előadások új formáját hozták létre. Az Arirangok közül különösen a Jeongseon Arirangot értékelik nagyra a koreaiak, hisz az Arirangok forrásaként a koreai nép tradíciója és történelme jelenik meg benne. A gut-ról alig maradt fenn feljegyzés, nem tudjuk pontosan, hogy honnan ered, de történelme Kojoson (a legenda szerint az első koreai királyság) koráig vezethető vissza. Ennek a sámántáncnak a kialakulása az ősi törzsi államok betakarítási ünnepeihez köthető. A napjainkban látható gut és az eredeti tánc között rengeteg eltérést fedezhetünk fel. Az Arirang a koreai nép múltját, jelenét és jövőjét mutatja be, a sámánizmuson keresztül pedig egy új előadásformát hoz létre. A Jeongseon Arirang Színházi Társulat által most bemutatott Yangbanjeon darabon keresztül egymásba karolunk, és átkelünk az Arirang-hágón, hogy megkeressük a béke útját. Az Arirang az egyik legkedveltebb és legismertebb koreai népdal, mely magában foglalja a koreai nép örömét és bánatát, az emberiség egyedülálló kulturális örökségeként pedig a jövő álmát és reménységét tükrözi. Ez a dal nem az elfeledett, hanem a még mai napig megborzongató szerelem dala. Az előadáson Kim Gyeong-sang művész 25 olyan alkotást mutat be, melyek az “Arirang hangulatát” hívják elő, Korea természeti háttere segítségével. 

További programok:
A január 17-i workshop keretében Kim Jin-sook professzor az “Arirang” népdal kialakulásáról, történelmi hátteréről tart előadást. Kim Gyeong-sang fotográfus bemutatja fotókiállítását, Choi Jin-sil előadóművész pedig megtanítja az “Arirang” népdalt a közönségnek.

A programokra a belépés díjtalan, helyszíne a Koreai Kulturális Központ.
(1124 Budapest, Csörsz u. 49-51)

A műsor vendégei az elmúlt két évben